עורך דין הוצאה לפועל

בחירה וחשיבות ליווי עורך דין הוצאה לפועל

משרד עורכי הדין ליאור עיואן מספק ללקוחותיו שירותים שוטפים של עורך דין הוצאה לפועל, במסגרתו נהנים לקוחות המשרד מייעוץ וייצוג משפטי בהתנהלות אל מול לשכת ההוצאה לפועל.

יחד עם זאת, לקוחות רבים מעדיפים להתנהל מול רשויות האכיפה בצורה עצמאית או באמצעות חברות שונות המעניקות שירותים דומים אך ללא כל השכלה משפטית.

מטרתו של מאמר זה, להסביר את חשיבות הליווי המקצועי של איש משפטים המוסמך לעריכת דין, בכל צעד בהתנהלות של חייבים וזוכים בתחום ההוצאה לפועל.

הוצאה לפועל

מערכת ההוצאה לפועל מסייעת ומאפשרת לחברות ואנשים פרטיים לגבות חובות הנובעים מחיובים שונים כגון: פסקי דין, שטרי החוב, שיקים חוזרים משכנתאות ומשכונים. מן העבר השני, קיימים בדיני הוצאה לפועל מספר הגנות שבאו להגן על החייב מאיימת נושיו במקרה שאין ביכולתו לפרוע את כלל חובותיו.

פנייה ללשכת ההוצאה לפועל עבור גביית חוב

מטרתה של רשות האכיפה והגביה, הינה לסייע לגבות במהרה סכומי כסף העומדים לזכותם של אנשים פרטים ו/או חברות על פי פסק דין או שטר שטרם שולם על ידי החייב, וזאת באמצעות אחת מלשכות ההוצל"פ הפזורות ברחבי הארץ.

ישנם מקרים בהם הליך הגבייה באמצעות ההוצאה לפועל הינו מסורבל ובירוקראטי, ועלול להפוך לבלתי אפשרי כאשר מבקשים למשל לגבות חוב מחברה בע"מ אשר נוהגת לצבור חובות, ומכריזה על הליך פירוק ומוקמת כחברה חדשה כאשר החבל מתהדק סביב צווארה, מצב שכזה מעמיד את הזוכה שלטובתו קיים חיוב כספי בפני שוקת שבורה.

במקרה כזה, ובמקרים נוספים אחרים, התנהלות באמצעות עורך דין הוצאה לפועל תוכל למנוע את איבוד הכסף באמצעות מספר הליכים כגון: צו עיקול זמני שימנע הברחת רכוש ו/או כספים, הליך הרמת מסך ההתאגדות שבמידה ויצלח יהיה ניתן לגבות את החוב מבעלי החברה עצמם גם אם היא רשומה כחברה בע"מ הנמצאת בחדלות פרעון ו/או בהליכי פירוק.

אלו רק דוגמאות בודדות ליצירתיות המשפטית הנמצאת בבסיסו של משרד עורכי הדין עיואן שתסייע לכם לגבות את חובכם כדין.

הגנה משפטית על חייבים להוצאה לפועל

הגנה של עורך דין הוצאה לפועל הינה קריטית עבור החייבים, כאשר הידע, המקצועיות וההכרה של עוה"ד עם דיני ההוצאה לפועל עלולה להוות את ההבדל בין הסדרת החוב ומתן אפשרות שיקום העסק לחייב ולבין התמוטטות כלכלית.

ליווי משפטי יסייע לכם להתמודד עם דרישות החוב, פתיחת תיק ההוצאה לפועל וההליכים הננקטים במסגרתם.

עוה"ד יסייע לכם בהגשת בקשות עבור איחוד תיקים הוצאה לפועל, צווי תשלומים הכרזה כחייב מוגבל באמצעים, ביטול זמני ו/או קבוע של צווי עיכוב יציאה מהארץ המוטלים על חייבים וכו', שיאפשרו לחייב להמשיך ולנהל חיים בכבוד במקביל לתשלום חובותיו.